Polska na skraju rozległego układu niżowego

IMGW informuje, że Basen Morza Śródziemnego, zachodnia Rosja, kraje nadbałtyckie oraz znaczna część Półwyspu Skandynawskiego będą pod wpływem układów wysokiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia. Polska będzie na skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Atlantykiem.

Pogodę na zachodzie i południu kraju będzie kształtować front ciepły. Nad zachód i południe kraju będzie napływać powietrze zwrotnikowe, nad pozostałą częścią kraju będzie ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1001 hPa i będzie rosło.

W sobotę na południu i na zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na południu miejscami, zwłaszcza w górach – burze.

Rano na południu gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna na zachodzie od 19 st. do 22 st., na wybrzeżu i w dolinach sudeckich chłodniej od 14 st. do 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich, w rejonach burz wiatr w porywach do 60 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę, na południu i krańcach zachodnich zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, początkowo możliwa burza.

Nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura minimalna przeważnie od 6 st. do 12 st., na północnym wschodzie chłodniej, od 3 st. do 6 st. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich, w rejonach burz wiatr może być silniejszy i porywisty.

W niedzielę w zachodniej połowie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, przed południem miejscami małe. Okresami opady deszczu, od godzin południowych miejscami burze.

Temperatura maksymalna przeważnie od 18 st. do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodnim wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków południowych. W rejonach burz porywy wiatru do 75 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl