Polska w ciepłej masie powietrza

Jak informuje IMGW, od Europy zachodniej, przez centralną, aż po Rosję rozciągać się będzie obszar podwyższonego ciśnienia. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, w tym samym, ciepłym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli rosło.

We wtorek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, tylko rano miejscami zachmurzenie małe. Okresowo zwłaszcza w godzinach popołudniowych i wieczornych przelotny deszcz lokalnie, za wyjątkiem krańców zachodnich i północno-zachodnich, burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, a w południowej połowie kraju do 25 mm. Temp. maks. od 21, 23 st. na Wybrzeżu, do 24, 27 st. na przeważającym obszarze i 29 st. miejscami na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich i północnych. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę na zachodzie, północy i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo miejscami duże i zanikające przelotne opady deszczu, możliwe burze. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady deszczu, początkowo miejscami burze. W kotlinach, zwłaszcza sudeckich nad ranem mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temp. min. od 11, 12 st. miejscami w kotlinach górskich do 13, 16 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych. Początkowo podczas burz porywy wiatru do 60 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane wzrastające okresowo do dużego i miejscami przelotne opady deszczu, a w południowo-wschodniej połowie kraju także i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz w południowej połowie kraju do 15 mm, a lokalnie do 30 mm. Temp. maks. od 20, 22 st. w pasie nadmorskim, około 25 w centrum do 27, 29 st. na południu i wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże i możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Temp. maks. 28 st. Wiatr słaby, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo możliwe przelotne opady deszczu. Temp. min. 15 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże i możliwe przelotne opady deszczu oraz burze. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl