fot. PAP

Prognoza pogody na dziś

W dzień w zachodniej połowie kraju zaznaczy się linia zbieżności. Nad Polskę z południowego zachodu napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie się wahać.

W sobotę na zachodzie Polski zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego i dużego. Miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie burze z gradem. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 15 mm, a na południowym zachodzie do 30 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 25 st. na północnym wschodzie do 30 st. na południu, jedynie na Mierzei Helskiej około 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na południowym zachodzie Polski skręcający na zachodni. W rejonie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę na zachodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana wysokość opadu w burzach do 20 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. od 13 do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W rejonie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami małe. Temp. maks. 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. 17 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP

drukuj