fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Deszczowa niedziela na zachodzie Polski; pozostały obszar kraju pozostanie w zimowej aurze

Jak informuje IMGW nad południowo-zachodnią i częściowo zachodnią Europą dominuje wyż znad Atlantyku. Pozostały obszar kontynentu jest pod wpływem niżów z ośrodkami nad północną Europą.

Polska jest w zasięgu zatoki związanej ze wspomnianym niżem, w strefie przemieszczającego się z północnego zachodu na południowy wschód kraju frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

W niedzielę zachmurzenie na ogół duże, na wschodzie kraju i w Sudetach opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na pozostałym obszarze opady deszczu. Temperatura maksymalna od -1 st. na Podhalu, 0 st. na wschodzie do 3 st. w centrum i do 6 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na zachodzie i nad morzem dość silny, w całym kraju porywisty, południowo-zachodni i zachodni, na Pomorzu Zachodnim skręcający na północno-zachodni. Nad morzem i w Tatrach wiatr w porywach do 65 km/h, na szczytach Sudetów do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl