fot. flickr.com

W sobotę w południowej połowie kraju zachmurzenie całkowite lub duże. Na południu, południowym zachodzie i w centrum deszcz lub deszcz ze śniegiem

Jak informuje IMGW, południowo-wschodnia Europa oraz krańce zachodnie będą pod wpływem niżów. Reszta kontynentu znajdzie się w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Skandynawią.

Polska pozostanie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Skandynawią, jedynie południowa część kraju znajdzie się na skraju niżu z ośrodkiem nad Węgrami. Pozostaniemy w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie powoli rosnąć.

W sobotę w południowej połowie kraju zachmurzenie całkowite lub duże, miejscami większe przejaśnienia. Na południu, południowym zachodzie i miejscami w centrum deszcz lub deszcz ze śniegiem, a początkowo lokalnie również śnieg. Na obszarach podgórskich i w górach głównie opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na Nizinie Szczecińskiej okresami duże i możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 2 st., 3 st. na Przedgórzu Sudeckim i 5 st. na Dolnym Śląsku oraz nad morzem do 9 st. w centrum i 10 st. na północnym wschodzie. Wiatr będzie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny i porywisty, północno-wschodni.

W nocy na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, tylko na Dolnym Śląsku całkowite. W południowo zachodniej części kraju opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na obszarach podgórskich i w górach śniegu. Przelotny deszcz ze śniegiem i deszcz możliwy także na Pomorzu Zachodnim. W Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od -3 st. na północnym wschodzie i -1 st. w kotlinach górskich oraz na Pomorzu Gdańskim, od 0 st. do 2 st. na przeważającym obszarze kraju, do 3 st. na południu i nad morzem oraz 4 st. na Podkarpaciu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, tylko nad morzem dość silny i porywisty, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj