fot. PAP/Marcin Obara

Przed nami upalny tydzień

Jak podaje IMGW, Europa wschodnia oraz Wyspy Brytyjskie będą pod wpływem niżów. Pozostałe obszary kontynentu będą w obszarach podwyższonego ciśnienia. Polska będzie w zasięgu wyżu z rejonu Zatoki Ryskiej, tylko nad województwa zachodnie i południowo-zachodnie sięgnie płytka zatoka niżu znad zachodniej Francji. Z południa napływa bardzo ciepłe powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa.

We wtorek zachmurzenie początkowo będzie małe lub umiarkowane. Miejscami na zachodzie i południu stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu i burz. W czasie burz opady lokalnie do 30 mm, możliwy grad. Temperatura maksymalna od 27 st. na Suwalszczyźnie i do 33 st. na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę w zachodniej połowie kraju i na Pogórzu Karpackim zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, stopniowo zanikającymi. W pozostałej części kraju na ogół bezchmurnie lub zachmurzenie małe. W dolinach górskich mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 13 st. na Podlasiu i do 20 st. na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W środę na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Poza tym zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. W czasie burz opady do 25 mm, lokalnie na Pomorzu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 27 st. na Suwalszczyźnie do 33 st. w Wielkopolsce. Wiatr słaby i umiarkowany,

W Warszawie we wtorek zachmurzenie będzie małe. Temperatura maksymalna 30 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie będzie przeważnie małe. Temperatura minimalna wyniesie 17 st. Wiatr na ogół słaby, południowo-wschodni.

W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Przelotne opady deszczu, możliwe burze. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl