Prognoza pogody dziś i jutro

Jak informuje IMGW, nad Europą północną i południowo-wschodnią pogodę kształtują niże z frontami atmosferycznymi, pozostałe rejony kontynentu są w zasięgu wyżu z centrami nad Rosją i Wielką Brytanią. Polska jest w zasięgu niżu znad Bałkanów w wilgotnej polarnomorskiej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadało.

W piątek na północnym zachodzie kraju zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze zachmurzenie całkowite, przejaśnienia i opady deszczu, na południowym wschodzie po południu burze, na południowym wschodzie opady od 10 do 20 mm, na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie do 30 mm, lokalnie do 50 mm, wysoko w Tatrach opady śniegu i deszczu ze śniegiem.

Temp. maks. około 10 st. w kotlinach górskich, od 12 do 17 st. na przeważającym obszarze, do 19 st. na krańcach południowo-wschodnich. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, stopniowo słabnący, północny i północno-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, na południowym wschodzie początkowo burze, na Śląsku, Opolszczyźnie, Ziemi Łódzkiej, Mazowszu, Podlasiu opady od 10 do 20 mm. Temp. min. od 6 do 9 st. na północnym zachodzie, od 9 do 12 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, początkowo porywisty, północno-wschodni i północny.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu, miejscami burze, opady do 10 mm, lokalnie do 20 mm. Temp. maks. od 12 do 15 st. na zachodzie, północnym zachodzie i nad morzem, od 16 do 20 st. na przeważającym obszarze, do 22 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na północnym zachodzie i w czasie burz w porywach do 65 km/h, północny i północno-wschodni.

 W Warszawie w piątek zachmurzenie duże, opady deszczu od 5 do 10 mm, miejscami do 15 mm. Temp. maks. 14 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północny. W nocy zachmurzenie duże, okresami opady deszczu od 5 do 10 mm, lokalnie do 15 mm. Temp. min. 12 st. Wiatr umiarkowany, północny. W sobotę zachmurzenie duże, opady deszczu od 5 do 10 mm, miejscami do 15 mm. Temp. maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP

 

drukuj