W kraju miejscami opady śniegu lub deszczu ze śniegiem

Jak informuje Instytut Meteorologii Gospodarki Wodnej, nad Europą dominować będą niże. Jedynie Europa Zachodnia będzie pod wpływem wyżu.

Polska znajdować się będzie pod wpływem niżów znad Bałtyku i Ukrainy, jedynie na południowym zachodzie zaznaczać się będzie wpływ słabego klina wyżowego. Na południowym wschodzie kraju oddziaływać będzie pofalowany front atmosferyczny. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 991 hPa i będzie rosnąć.

Na południowym wschodzie Polski zachmurzenie całkowite i opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu- na południowym wschodzie Małopolski i Lubelszczyzny przyrost pokrywy śnieżnej od 5 cm do 10 cm, a na Podkarpaciu od 10 cm do 20 cm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże, miejscami słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 st. do 3 st., niższa w rejonach podgórskich – około (-1) st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W strefie nadmorskiej wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od (-4) st. do (-1) st., niższa w rejonach podgórskich – około (-6) st., wyższa na wybrzeżu – około 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W strefie nadmorskiej wiatr umiarkowany, okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich. W niedzielę zachmurzenie duże, miejscami umiarkowane. Okresami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. do 2 st., niższa w rejonach podgórskich – około (-2) st., wyższa na wybrzeżu –  3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl