fot. Paweł Skraba

Dębica: III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka

Dziś w Dębicy rozpocznie się  III Mikołajkowa Olimpiada Pływacka o Puchar mistrzyni olimpijskiej Otyli Jędrzejczak. W dwudniowych zawodach udział weźmie 800 dzieci. Na Podkarpacie przyjadą młodzi zawodnicy z polskich klubów, ale również z Ukrainy i Białorusi.

Organizatorzy chcą uczyć młodych zawodników zasad fair play oraz zachęcać dzieci do uprawiania sportu poprzez zabawę.

– Zawodnicy – zarówno chłopcy jak i dziewczynki – w wieku od 8 do 14 lat powalczą we wszystkich czterech stylach, czyli w stylu motylkowym, grzbietowym, klasycznym i dowolnym. Przez dwa dni tych wyścigów będzie kilkadziesiąt […]. Dębica oferuje naprawdę świetne warunki, dlatego, że jest to duża 50 metrowa pływalnia z trybunami. Trybuny co roku wypełnione są kibicami, z których w większości to oczywiście rodzice – akcentuje Paweł Skraba z Fundacji Otylii Jędrzejczak.

W Dębicy pojawi się też Święty Mikołaj, który będzie rozdawał dzieciom prezenty. Na uczestników Olimpiady – i ich rodziców – czekać będzie także dietetyczka, która udzieli bezpłatnych porad.

Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Głównym organizatorem imprezy jest Fundacja Otylii Jędrzejczak, a współorganizatorami Urząd Miasta Dębica i Miejski Ośrodek Sportu i Turystyki w Dębicy.

RIRM

drukuj