W sobotę w Toruniu Finał Otylia Swim Tour 2017

18 listopada w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK odbędą się ostatnie w tym roku warsztaty z cyklu Otylia Swim Tour. W zajęciach z Otylią Jędrzejczak i zaproszonymi przez nią trenerami weźmie udział ponad 100 młodych adeptów pływania. Dla rodziców przygotowano warsztaty z psychologiem sportu i dietetykiem.


– Już w sobotę, w Toruniu, uroczyście zakończymy tegoroczną odsłonę mojego projektu Otylia Swim Tour. Najpierw jednak, ponad 100 młodych, uzdolnionych adeptów pływania będzie mogło zdobyć nową wiedzę i umiejętności, które przekaże im mój sztab trenerów – zapowiada Otylia Jędrzejczak.

Czekamy również na rodziców, nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów różnych dyscyplin sportowych. Dla nich przygotowaliśmy bezpłatne wykłady z psychologiem i dietetykiem – dodaje.

Na zajęcia dla dzieci obowiązywała wcześniejsza rekrutacja internetowa. Wykłady dla rodziców, nauczycieli i trenerów mają formułę otwartą. Wykład psychologa rozpocznie się o godzinie 9:45 w sali audytoryjnej Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK i potrwa do 11:30. Tuż po nim, w godzinach 11:45 – 12:45, odbędzie się wykład dietetyka.

Rekordowa edycja

– Choć na podsumowania będzie jeszcze czas, już teraz wiemy, że w czasie tegorocznej edycji pobiliśmy rekord frekwencji! 6 miast, niemal 900 dzieci i ponad 1300 rodziców to statystyki, które potwierdzają, że warto realizować projekty adresowane do młodych adeptów pływania, ich rodziców i trenerów – podkreśla Otylia Jędrzejczak.

Toruń jest ostatnim przystankiem na tegorocznej trasie projektu Otylia Swim Tour. Wcześniej warsztaty odbyły się w Lublinie, Piasecznie, Wałbrzychu, Łodzi i Katowicach. Organizatorami toruńskiej edycji są Fundacja Otylii Jędrzejczak oraz Miasto Toruń. Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

***

Otylia Swim Tour to autorski cykl bezpłatnych warsztatów pływackich zainaugurowany przez Otylię Jędrzejczak w 2015 roku. Podczas każdej edycji, w czasie jednodniowych zajęć, uczestnicy mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności pod okiem mistrzyni olimpijskiej, reprezentantów Polski w pływaniu, doświadczonych trenerów przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeutów. Stałym elementem spotkań są bezpłatne wykłady dla rodziców, nauczycieli i trenerów, prowadzone przez psychologa sportu i dietetyka.

Więcej o projekcie: www.otyliaswimtour.pl

***

HARMONOGRAM IMPREZY:

8:00 – 9:00 Rejestracja Uczestników,
9:00 – 9:30 Przedstawienie projektu (motywacja) – sala gimnastyczna,
9:45 – 10:30 Wykład Pani Otylii Jędrzejczak i dietetyka dla dzieci – sala gimnastycznej
10:45 – 12:45 Grupa A (basen),
10:45 – 12:45 Grupa B (sala),
13:00 – 14:00 Lunch dla Uczestników
14:30 – 16:30 Grupa A (sala)
14:30 – 16:30 Grupa B (basen)
16:45 – 18:00 Podsumowanie (pytania, autografy, motywacja) – sala sportowa

ZAJĘCIA WYKŁADOWE OTWARTE DLA WSZYSTKICH:
09:45 – 11:30 Wykład psychologa dla rodziców i trenerów – sala audytoryjna
11:45 – 12:45 Wykład dietetyka dla rodziców i trenerów – sala audytoryjna
12:30 – 15:00 „Strefa Relaksu”

Paweł Skraba/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl