Zachodniopomorskie: ponad 11 kg narkotyków miał zatrzymany przez policję 26-latek

Ponad 11 kg narkotyków w tym kokainę i metaamfetaminę, miał przechowywać 26-latek zatrzymany przez policjantów w Koszalinie – poinformowała w piątek Komeda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Według szacunków czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to ok. 1 mln zł.

Mężczyzna został aresztowany przez Sąd Rejonowy w Koszalinie, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności – poinformował zespół prasowy zachodniopomorskiej policji.

Funkcjonariusze z koszalińskiej komendy od jakiegoś czasu podejrzewali, że 26-latek był w posiadaniu znacznej ilości narkotyków.

„W trakcie wielogodzinnych czynności policjanci ujawnili i zabezpieczyli ponad 11 kilogramów narkotyków. Pierwszego dnia działań funkcjonariusze ujawnili ponad pół kilograma kokainy. W kolejnych dniach zabezpieczyli jeszcze 5 kilogramów marihuany, 5 kilogramów amfetaminy i kilogram metaamfetaminy” – relacjonowali kryminalni.

Jak wyliczyli policjanci, czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji to około 1 mln zł.

Sąd Rejonowy w Koszalinie, po zapoznaniu się ze zgromadzonym materiałem dowodowym i na wniosek śledczych, wydał decyzję o aresztowaniu 26-latka na 3 miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków zatrzymanemu grozi kara do 10 lat więzienia.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl