fot. flickr.com

W Wigilię zachmurzenie z okresowymi opadami deszczu i śniegu

Jak informuje IMGW, od Półwyspu Iberyjskiego przez Francję, Włochy, Bałkany po Morze Czarne rozciągać się będą układy wysokiego ciśnienia. Na północy kontynentu dominować będą niże.

Polska znajdzie się na skraju głębokiego niżu znad Morza Norweskiego, z zachodu na wschód przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napłynie dość ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie spadać.

Dziś zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a we wschodniej części Polski deszczu ze śniegiem i śniegu, przechodzące w deszcz. Z kolei w górach wyłącznie opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. na wschodzie i w dolinach karpackich, około 3 st. w centrum do 5 st. na zachodzie i 6 st. miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, w centrum i na północy umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wiatr na północy w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, a partiach szczytowych Sudetów i Karpat do 90 km/h. W górach pojawią się zawieje śnieżne.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, a na południowym wschodzie deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu, a na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura minimalna od -1 st., 0 st. na południowym wschodzie i w dolinach karpackich do 1 st., 4 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu dość silny, do 45 km/h. Porywy wiatru do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, w partiach szczytowych Karpat do 90 km/h, a w Sudetach do 110 km/h. W górach, podobnie jak za dnia, zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj