Nad Polską częściowe rozpogodzenia, deszczowo tylko na południu i w centrum

Jak informuje IMGW, od Europy Zachodniej przez Środkową po północno-zachodnią Rosję dominował będzie rozległy wyż z centrum w rejonie Irlandii. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, w chłodnej, arktycznej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1016 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Jedynie na krańcach południowych Górnego Śląska, Małopolski i Podkarpacia zachmurzenie całkowite i opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 do 9 st., a w rejonach podgórskich od 1 do 5 st. Wiatr na przeważającym obszarze kraju słaby i umiarkowany, północny, na południowym wschodzie umiarkowany i porywisty, północny i północno-wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 110 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, rano na północnym zachodzie wzrastające do dużego z opadami deszczu. Na Warmii i Mazurach miejscami deszcz ze śniegiem. Temperatura minimalna -4 st., -2 st. na wschodzie i południu do około -1 st. w centrum i do 2 st. na wybrzeżu, w obszarach podgórskich od -6 do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, z kierunków zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl