Polska w obszarze wyżu

Nad Europą dominują wyże znad Rosji i Atlantyku, tylko północna Europa znajdują się pod wpływem niżów, z układami frontów atmosferycznych. Polska będzie w obszarze wyżu rozciągającego się od zachodniej Francji po Ukrainę.

Jedynie południowy wschód kraju będzie w strefie mało aktywnego, odsuwającego się na wschód i rozmywającego się frontu okluzji. Z północnego zachodu będzie napływać polarno-morskie powietrze, jedynie w nocy na wschodzie, a w dzień na krańcach południowo-wschodnich, zalegać jeszcze będzie powietrze pochodzenia arktycznego.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami postępującymi od zachodu kraju. Na wschodzie, południu i w centrum kraju miejscami słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Rano na południowym zachodzie możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź, na Pomorzu lokalnie mgły ograniczające widzialność od 100 m.

Temp. maks. od 1, 3 st. na wschodzie do 6 st. na zachodzie, w dolinach karpackich lokalnie -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1026 hPa i będzie spadać.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na wschodzie miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem. W kotlinach sudeckich lokalnie mgły marznące, osadzające szadź i ograniczające widzialność do 300 m. Temp. min. od -3 st. na południu do 2 st. na wybrzeżu, a w dolinach górskich od -8 do -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

W czwartek na wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano w kotlinach sudeckich lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temp. maks. od 3 st. na północnym wschodzie do 5 st. w centrum i do 9 na południowym zachodzie. W dolinach karpackich lokalnie 2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W środę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temp. maks. 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl