W kraju zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i południowa będzie w zasięgu wyżów znad Atlantyku i Bałkanów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska znajdzie się na skraju niżu przemieszczającego się znad południowej Skandynawii nad Rosję. Napłynie ciepłe polarnomorskie powietrze.

Dziś w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na wschodzie i północnym wschodzie zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami, na północnym wschodzie zanikające opady deszczu. Temp. maks. od 9 do 11 st. na krańcach północno-wschodnich, około 15 st. w centrum, od 19 do 20 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, miejscami porywisty, na wschodnim Wybrzeżu okresami dość silny i silny, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 3 do 4 st. na krańcach północno-wschodnich, w kotlinach i dolinach karpackich, od 5 do 9 st. na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, na krańcach zachodnich i północnych dość silny, na północy i południu w porywach do 65 km/h, na Wybrzeżu wschodnim do 80 km/h, w górach początek halnego, południowo-zachodni i południowy.

Dziś w Warszawie w zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 14 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. min. 6 st. Wiatr umiarkowany, południowy. W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 18 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadało.

 

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl