W piątek deszczowo na północy Polski

Jak informuje IMGW, południowo-zachodnie i wschodnie rejony Europy będą w zasięgu układów wysokiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi z ośrodkami nad Islandią, Morzem Śródziemnym i Morzem Barentsa.

Polska będzie w zasięgu zatoki niżu w strefie frontu atmosferycznego, jedynie krańce południowo-wschodnie będą w podwyższonym ciśnieniu. Nad obszar kraju będzie napływała chłodna, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa.

W piątek na zachodzie i północy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, na północy okresami słabe opady deszczu, na północnym wschodzie również deszczu ze śniegiem, a na Suwalszczyźnie początkowo możliwe słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na północy początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami rozpogodzenia, rano lokalnie marznące mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie, w centrum i na południowym wschodzie około 5 st., do 8 st. na zachodzie. Wiatr słaby, na południowym wschodzie miejscami umiarkowany, porywisty, południowy. Wysoko w Karpatach wiatr południowo-zachodni, w porywach do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj