fot. flickr.com

Prognoza pogody na 31 października i 1 listopada

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie pod wpływem głębokiego niżu z ośrodkiem nad Islandią oraz niżu z ośrodkiem nad Morzem Barentsa. Pozostałe obszary kontynentu obejmował będzie wyż z centrami nad Francją i Ukrainą. Polska znajdzie się w zasięgu tego wyżu. Z zachodu napływać będzie cieplejsza masa powietrza polarnomorskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadało. W czwartek w kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, wieczorem na północnym zachodzie wzrastające do dużego, rano na południu miejscami silne zamglenia i mgły z widzialnością od 200 do 3000 m. Temp. maks. od 9 st. na północnym wschodzie do 13 st. na południowym zachodzie, od 8 do 11 st. w kotlinach górskich. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północnym zachodzie duże i miejscami opady deszczu, w kotlinach górskich lokalnie mgły z widzialnością od 200 do 900 m. Temp. min. od 7 st. na Wybrzeżu, 5 st. w Wielkopolsce i w rejonach podgórskich, do 0 st. na Podlasiu, na wschodzie i południu możliwe przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr słaby, na Pomorzu umiarkowany, nad samym morzem okresami dość silny i porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W piątek na północy i zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. od 14 st. na południowym zachodzie, od 10 do 12 st. w kotlinach górskich, do 8 st. na północnym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Wybrzeżu okresami dość silny i porywisty, południowo-zachodni. W Warszawie w czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 11 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i południowy. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. 3 st. Wiatr słaby, południowy, skręcający na południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 11 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj