fot. Paweł Palembas

Prognoza pogody na 7 i 8 listopada

IMGW informuje, że Europa będzie w zasięgu rozległego układu niżowego z głównym ośrodkiem nad Wielką Brytanią, jedynie północną Skandynawię obejmie klin wyżowy.

Polska będzie na skraju tego niżu. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie rosło.

W czwartek będzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, opady deszczu, a w Tatrach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 8 st., 9 st. na północy do 11 st., 12 st. na południu. Wiatr będzie słaby, nad morzem umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. Na szczytach Tatr porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na południowym wschodzie początkowo opady deszczu, w Tatrach możliwe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 2 st., 3 st. w kotlinach sudeckich i na północy kraju do 6 st. na południowym wschodzie i Pomorzu Zachodnim, tylko na Podhalu około -2 st. Wiatr słaby, nad morzem umiarkowany, południowo-wschodni i południowy.

W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Słabe opady deszczu miejscami na północnym zachodzie oraz krańcach zachodnich Dolnego Śląska. Rano na Pomorzu Gdańskim zanikające mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 8 st. na Pomorzu do 13 st. na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h, w Sudetach do 65 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl