Atak zimy w południowej Austrii. Ponad 6,5 tys. domów bez prądu

Ponad 6500 gospodarstw domowych w południowej Austrii, w Styrii, było w środę wieczorem pozbawionych prądu po tym, jak powalone przez śnieg drzewa zerwały linie energetyczne. W rolnictwie z powodu mrozu i opadów śniegu spodziewane są milionowe straty.

Jak podaje agencja APA, przerwy w dostawie prądu nawiedziły szczególnie wschodnią i zachodnią część kraju związkowego. Uszkodzeniu uległy 232 stacje elektroenergetyczne.

Ponadto zalegający na ulicach śnieg przyczynił się do wielu wypadków drogowych, m.in. w mieście Knittelfeld, gdzie w wyniku zderzenia dwóch ciężarówek ranna została jedna osoba.

Kolejnym czynnikiem sprzyjającym wypadkom był fakt, że niektórzy kierowcy, nie spodziewając się trudnych warunków na drogach, zmienili opony z zimowych na letnie. Służby drogowe odradziły jazdę po wyżej położonych drogach w Styrii bez odpowiedniego przygotowania pojazdu.

Hans Seitinger, który zajmuje się rolnictwem w rządzie tego kraju związkowego, przewiduje, że mróz oraz opady śniegu mogą spowodować straty do 100 mln euro.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl