Kolejne dni przyniosą ochłodzenie

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal będzie dominować rozległy wyż z centrum rozciągniętym od Norwegii, przez Bałtyk, po Litwę. Tylko północne krańce kontynentu będą pod wpływem niżu znad Półwyspu Kanin oraz krańce zachodnie pod wpływem niżu znad Atlantyku. Płytki niż będzie obecny także nad Morzem Śródziemnym. Polska będzie w zasięgu wspomnianego wyżu, a ze wschodu będzie napływać coraz chłodniejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1027 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie oraz rano w rejonie utrzymywania się mgły zachmurzenie duże. Mgła może ograniczać widzialność do 200 metrów. Na Podkarpaciu możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st. miejscami na południu i wschodzie, około 4 st. w centrum, do 7 st. wybrzeżu. Wiatr przeważnie słaby, z kierunków wschodnich. W Karpatach porywy wiatru do 65 km/h

W nocy z soboty na niedzielę na południu kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże. Miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów, gdzieniegdzie do 100 metrów. Lokalnie mgła może osadzać szadź. Na wybrzeżu możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Na północnym wschodzie słabe opady śniegu lub marznąca mżawka powodująca gołoledź. Temperatura minimalna od -6 st. na południowym zachodzie i Podkarpaciu, około -2 st. w centrum, do 5 st. nad morzem. Lokalnie w kotlinach sudeckich spadek temperatury do -8 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków północnych. Na wybrzeżu wiatr umiarkowany, nad ranem porywisty, północno-zachodni. W Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu i wschodzie opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a na pozostałym obszarze deszczu. Rano lokalnie na północnym wschodzie możliwa marznąca mżawka powodująca gołoledź, a gdzieniegdzie także mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 0 st. na Podhalu, około 4 st. w centrum, do 8 st. na wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 60 km/h, z kierunków północnych.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna około 3 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr na ogół słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie duże, początkowo możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady śniegu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl