fot. PAP/EPA

W całej Polsce możliwe dalsze opady śniegu

Jak informuje IMGW, Europa północna i wschodnia znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze oddziaływać będzie wyż znad Francji. Polska będzie w zasięgu klina tego wyżu. W ciągu dnia nad północny zachód kraju nasunie się płytka zatoka niżowa z frontem ciepłym. Obszar kraju pozostanie w arktycznej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i będzie się wahać.

We wtorek na południowym wschodzie zachmurzenie przeważnie duże i okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie przeważnie umiarkowane, od północnego zachodu i zachodu wzrastające do dużego. Po południu na krańcach zachodnich oraz na wybrzeżu i Pomorzu opady śniegu. Wieczorem na zachodnim wybrzeżu i Pomorzu możliwe opady marznącego deszczu, powodujące gołoledź.

Temperatura maksymalna od -8 st. na krańcach wschodnich do -6 st. w centrum, -3 st. na zachodzie i do 1 st. na zachodnim wybrzeżu, a w dolinach karpackich lokalnie -10 st. Wiatr we wschodniej połowie kraju słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze wiatr słaby, z kierunków zachodnich, tylko na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem wiatr lokalnie powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z wtorku na środę w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu i północy wzrastające do dużego. W północno-zachodniej połowie Polski zachmurzenie duże z opadami śniegu, na północnym zachodzie przechodzącymi w opady deszczu ze śniegiem. Na wybrzeżu oraz miejscami na zachodzie także opady marznące powodujące gołoledź. Na zachodzie lokalnie marznąca mgła ograniczająca widzialność do 400 m.

Temperatura minimalna od -15 st., -13 st. na południowym wschodzie do -9 st. w centrum i do 0 st. na wybrzeżu, a w dolinach karpackich lokalnie spadki temperatury do -18 st. Wiatr na południowym wschodzie słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Nad morzem wiatr lokalnie powodować będzie zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj