fot. pixabay.com

W sobotę zachmurzenie umiarkowane; miejscami, głównie na południowym wschodzie, wzrastające do dużego

Jak informuje IMGW, Europę będą obejmowały niże z głównymi ośrodkami nad Skandynawią oraz w rejonie Morza Śródziemnego i Czarnego.

Polska będzie pod wpływem zatoki niżu znad południowej Norwegii, w strefie chłodnego frontu atmosferycznego przemieszczającego się z zachodu na wschód. Za frontem napłynie powietrze polarne morskie, nad wschodnimi dzielnicami utrzyma się powietrze pochodzenia zwrotnikowego. Ciśnienie będzie się wahać.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i zacznie rosnąć.

Jutro zachmurzenie umiarkowane; miejscami, głównie na południowym wschodzie, wzrastające do dużego. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 30 mm, ale gdzieniegdzie na południowym wschodzie do 50 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. C do 28 st. C, tylko na południowym wschodzie od 29 do 31 st. C; w rejonach podgórskich Karpat około 22 st. C. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny i silny, południowo-zachodni i zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 75 km/h, w Sudetach do 70 km/h oraz w Karpatach do 60 km/h. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Miejscami opady deszczu, głównie przelotne, a na wybrzeżu oraz krańcach południowych i wschodnich burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 10 mm. Lokalnie na południowym wschodzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 12 st. C do 17 st. C. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, tylko na Pomorzu umiarkowany, a na wybrzeżu także dość silny i silny, przeważnie południowo-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 70 km/h oraz w górach do 60 km/h. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl