fot. PAP/Darek Delmanowicz

Za oknem piękna polska jesień

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia oraz jej krańce północno-wschodnie będą w zasięgu niżów znad odpowiednio Atlantyku i Uralu. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu wyżów. Polskę obejmować będzie wyż z centrum nad Zamojszczyzną, wschodnia część kraju pozostanie w dość chłodnym powietrzu polarnym, nad Polskę zachodnią, z południowego-zachodu napływać będzie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 8 st., 10 st. na wschodzie Polski do 13 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr we wschodniej połowie Polski słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby, w Sudetach umiarkowany i porywisty, południowo-wschodni i południowy.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe. Na południu oraz we wschodniej połowie Polski miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m, a w ich rejonie zachmurzenie miejscami całkowite. Temperatura minimalna od -3 st. w dolinach Karpackich, -1 st. na południowym wschodzie Polski do 3 st., 5 st. na zachodzie i do 6 st. lokalnie nad Zatoka Gdańską. Miejscami przygruntowe przymrozki do -3 st., głównie we wschodniej połowie kraju. Wiatr przeważnie słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj