fot. Paweł Palembas

Rozpogodzenia na północy Polski; południe kraju deszczowe

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski, Francja, rejon Alp oraz północna Skandynawia będą w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze dominować będą słabe układy wyżowe.

Polska na przeważającym obszarze będzie w zasięgu klina Wyżu Azorskiego, tylko południe kraju obejmować będzie skraj niżu znad Zatoki Biskajskiej. Z południa na północny wschód przemieszczać się będzie pofalowany front atmosferyczny. Północna połowa kraju będzie w zasięgu chłodnej masy polarno-morskiej, za frontem z południa napływać będzie cieplejsza polarna masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże, w północnej połowie kraju początkowo małe i umiarkowane. Po południu na krańcach południowych większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu. W rejonach podgórskich możliwe burze. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 7 st. do 11 st., na południu kraju od 11 st. do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże, w drugiej połowie nocy na północy kraju większe przejaśnienia, miejscami rozpogodzenia. Miejscami opady deszczu i mżawki. Mgły ograniczające widzialność do 400 m, na południu kraju do 200 m. Temperatura minimalna od 0 st. na północy, około 2 st. w centrum do 6 st. na południu, miejscami na Pomorzu spadek temperatury przy gruncie do -2 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, północny i północno-wschodni. Wysoko w Karpatach porywy wiatru do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj