Mglisty i chłodny koniec tygodnia

Jak informuje IMGW, w pasie od Wysp Brytyjskich po Morze Czarne rozciągać się będzie wyż. Na pozostałym obszarze dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Tylko południe kraju w nocy i rano będzie w strefie mało aktywnego frontu chłodnego. Z północnego zachodu napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i nie będzie się zmieniać.

W piątek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Na północy kraju mgły ograniczające widzialność do 300 m mogą lokalnie utrzymywać się do godzin południowych. Na południu Polski miejscami niewielkie opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna od 2 st. na północnym wschodzie do 7 st. na południu. Wiatr słaby, z kierunków północnych i zachodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -2 st. miejscami na wschodzie do 1 st. na południu i 2 st. miejscami na wybrzeżu. Wiatr przeważnie słaby, zmienny, tylko na północy kraju słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na wschodnim Pomorzu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, porywistego.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północnym wschodzie okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 8 st. na południu. Wiatr na przeważającym obszarze słaby, południowo-zachodni lub zmienny. Jedynie na północy i na północnym wschodzie wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby, północny. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl