Oświadczenie

Oświadczenie o. Jana Króla CSsR w związku z nieustannie pojawiającymi się w mediach artykułami szkalującymi Radio Maryja oraz
o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

* * *

Oświadczenie

Radio Maryja, które za kilka dni będzie świętować 25 lecie swojego istnienia od samego początku musiało i wciąż musi się zmagać z różnego typu przeciwnościami. Były one różnej natury i pochodziły z różnych stron. Przypomnijmy chociażby trudności z uzyskaniem konkretnych częstotliwości na nadawanie programu radiowego, mimo udzielonej koncesji. Pojawiające się nieustannie w mediach różnego rodzaju artykuły szkalujące samo Radio Maryja, ale przede wszystkim o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Jego Założyciela. Wiedzą o tym wszystkim nasi słuchacze, Rodzina Radia Maryja. Jednak od roku po przegranych wyborach przez PO, a wygranych przez PiS nieustannie jest powielane kłamstwo o rzekomym spłacaniu zobowiązań partii rządzącej wobec o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Niektóre media, organizacje, partie polityczne podają konkretne kwoty, które rzekomo miał otrzymać Ojciec Dyrektor. Z całym naciskiem chcemy podkreślić, że jest to kłamstwo. O. Tadeusz Rydzyk CSsR nigdy nie otrzymał od jakiejkolwiek instytucji państwowej, samorządowej, spółki Skarbu Państwa nawet najmniejszej kwoty.

Kwotę ok. 26,5 mln zł. otrzymała Fundacja Lux Veritatis w wyniku ugody przed sądem z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jednostronnie zerwał z nią umowę na finansowanie badań geotermalnych z powodów politycznych. Sędzia w uzasadnieniu przyjęcia ugody wskazał, że gdyby miał wydać wyrok w tej sprawie Fundacja otrzymałaby niemal 40 mln zł.

WSKSiM wygrała konkurs rozpisany przez Ministerstwo Sprawiedliwości na szkolenie rzeczników prasowych sądów i prokuratur, zatem środki, które otrzyma przeznaczy na realizację zleconego zadania.

Dziś natomiast na prywatnym terenie należącym do Zgromadzenia Redemptorystów, przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. JP II w Toruniu były robione zdjęcia, które zapewne będą wykorzystywane w niegodziwych celach, przede wszystkim zaś przeciw pokojowi społecznemu i budowaniu wspólnoty narodowej.

Niniejszym stanowczo protestujemy przeciwko kampanii kłamstwa i pomówień, a także przeciwko kpieniu sobie z Pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego zamiast wielkiego szacunku względem Jego osoby. Oraz okazywaniu braku szacunku wobec miejsc kultu, które w naszej historii niezależnie od okoliczności i systemów politycznych były respektowane.

o. Jan Król CSsR

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl