Prokurator Generalny zawiadomiony o znieważeniu Dyrektora Radia Maryja

Jest wniosek do Prokuratora Generalnego ws. znieważenia o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja. Środowiska lewackie i feministyczne przypuściły po raz kolejny atak na redemptorystę.

W czwartek 3 maja przed siedzibą rozgłośni w Toruniu odbyła się pikieta pod hasłem „Chryja pod Radiem Maryja”. W trakcie bluźnierczej manifestacji nie zabrakło także inwektyw pod adresem o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

Ogólnopolski Komitet Obrony Przed Sektami i Przemocą złożył doniesienie do Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobro. Przedstawiciele komitetu zawracają uwagę, że uczestnicy pikiety naruszyli art. 256 i art. 216 Kodeksu karnego.

– Nie może być tak, że przychodzi grupa pikietujących, obraża wielokrotnie bardzo mocnymi słowami o. Tadeusza Rydzyka, ale również Radio Maryja. Tym kobietom się wydaje, że mogą to robić, ale na szczęście o. Rydzyka broni prawo polskie, które wyraźnie mówi, że nie można znieważać człowieka; a w tym momencie znieważono też Kościół katolicki – wskazuje przewodniczący komitetu Ryszard Nowak.

Podczas manifestacji doszło do profanacji. Jeden z uczestników przebrany w komżę trzymał rysunek damskich narządów rozrodczych. Obok niego ubrana na czarno kobieta niosła krzyż. Pochód parodiował procesję na Boże Ciało.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl