fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Prof. B. Paź: Mało jest osób w Polsce, które tak zdecydowanie i skutecznie jak o. Tadeusz Rydzyk bronią porządku prawa naturalnego

Feministki, środowiska lewackie i LGBT po raz drugi zorganizowały hucpę przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu. Manifestacja odbyła się pod hasłem „Na drugi koniec Tęczy z Ojcem Tadeuszem. Chryja 2”. – Dlaczego atakują o. Tadeusza Rydzyka? Dlatego, że mało jest osób w Polsce, które tak zdecydowanie i skutecznie bronią porządku prawa naturalnego – powiedział filozof prof. Bogusław Paź w rozmowie z TV Trwam.

Przed siedzibą katolickiej stacji pojawiło się zaledwie kilkadziesiąt osób. Uczestnicy trzymali flagi LGBT. Szydzono z katolickich wartości i symboli. Jeden z uczestników przebrał się za postać o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja. Podnoszono postulaty budowy świeckiego państwa.

Manifestacja – jak zauważa filozof prof. Bogusław Paź – uderza w osobę dyrektora Radia Maryja, jak i w dzieła wyrosłe przy rozgłośni. Jednocześnie mamy do czynienia z atakiem na porządek prawa naturalnego. Polska stała się ostoją normalności – dodaje ekspert.

– Odrzucenie porządku naturalnego, co postulują środowiska lewicowe, oznaczać będą uderzenie w jednostkę, a w szczególności w podstawową strukturę społeczną, jaką jest rodzina. Na Zachodzie ta struktura, podobnie jak w Związku Sowieckim, została dzisiaj całkowicie zdewastowana. Atak w osobę ojca Tadeusza Rydzyka nie jest czymś przypadkowym. Dlaczego? Dlatego, że mało jest osób w Polsce, które tak zdecydowanie i skutecznie bronią porządku prawa naturalnego – podkreśla prof. Bogusław Paź.

Hucpę przed siedzibą Radia Maryja w Toruniu zorganizował między innymi Toruński Strajk Kobiet. Podobna manifestacja odbyła się w ubiegłym roku.

RIRM

drukuj