fot. Tomasz Strąg

O. dr T. Rydzyk CSsR o kolejnej rozprawie sądowej przeciwko Fundacji Lux Veritatis wytoczonej przez Stowarzyszenie Watchdog Polska: To następny etap do zlikwidowania TV Trwam i Radia Maryja

Zarzuty są bezpodstawne, bezsensowne. Odbieram to jako kontynuowanie polityki centrów antyewangelizacyjnych przeciwko ośrodkom ewangelizacyjnym. Jeżeli Watchdog jest opłacany przez podmioty spoza Polski, które są antyewangelizacyjne – reprezentują antywartości – to zapala mi się czerwona lampka (…). To nie tylko nagonka, nękanie, ale to następny etap do zlikwidowania TV Trwam i Radia Maryja – mówił Ojciec Dyrektor dr Tadeusz Rydzyk CSsR w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

W środę przed Sądem Rejonowym Warszawa-Wola formalnie ruszył proces, który Stowarzyszenie Watchdog Polska wytoczyło Fundacji Lux Veritatis w związku z rzekomym nieujawnieniem informacji publicznej. Sąd wysłuchał też członków zarządu Fundacji m.in. Ojca Dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka.

– Zarzuty są bezpodstawne, bezsensowne. Odbieram to jako kontynuowanie polityki centrów antyewangelizacyjnych przeciwko ośrodkom ewangelizacyjnym – wskazał Ojciec Dyrektor.

Sąd odrzucił część wniosków Stowarzyszenia Watchdog Polska, które mogły sparaliżować prace Fundacji Lux Veritatis. Chodzi o zajęcie sprzętu elektronicznego, telefonów.

O. dr Tadeusz Rydzyk wskazał na antenie Radia Maryja, że proces wytoczony przez Stowarzyszenie Watchdog Polska to nie tylko nękanie. Odniósł się też do działalności Stowarzyszenia.

– Jeżeli Watchdog jest opłacany przez podmioty spoza Polski, które są antyewangelizacyjne – reprezentują antywartości – to zapala mi się czerwona lampka. Watchdog jest opłacany m.in. przez Sorosa. Wystarczy zobaczyć, jak on działa. To jest wielki finansista, który ma ogromne wpływy na to, że w świecie jest tak, jak jest. Oni nam wytaczają proces, żądają przeróżnych spraw.  To nie tylko nagonka, nękanie, ale to następny etap do zlikwidowania TV Trwam i Radia Maryja – mówił duchowny.

– Kochani prosimy nie tylko, abyście pisali indywidualnie, ale zacznijcie zbierać podpisy. Dawajcie nam do przeliczenia, bo ktoś powiedział, że 12 tys. listów trafiło do prezydenta, ale pytanie jest o to, ile było podpisów. Nawet gdyby było 100 czy 200 tysięcy, to jest mało. […] Wyobraźcie sobie, iż nie będzie TV Trwam, a zostaną same liberalne polskojęzyczne media. Tak to odbieram. Dziękuję ludziom, którzy podczas pierwszej rozprawy byli pod sądem i teraz też byli – podsumował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Kolejny termin rozprawy w tej sprawie wyznaczono na 12 sierpnia.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Ojca Dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka CSsR można odsłuchać [tutaj].

 

RIRM/radiomaryja.pl

drukuj