Wyjazdowe warsztaty dziennikarskie w Łowiczu

„Zrozumieć media” – pod takim hasłem dziś w Pijarskiej Szkole Królowej Pokoju w Łowiczu odbędą się wyjazdowe warsztaty edukacyjne dla młodzieży. Organizatorem inicjatywy jest WSKSiM w Toruniu we współpracy z Radiem Maryja i TV Trwam.

Podczas warsztatów dziennikarskich, młodzież uczestniczy w spotkaniach z wyszkoloną kadrą specjalistów i redaktorów, którzy na co dzień pracują w mediach. Tematyka warsztatów skupia się, m.in. na zagrożeniach, jakie wynikają z manipulacji telewizyjnej, radiowej czy prasowej.

Celem warsztatów, jest pokazanie młodym jak funkcjonują media i w jaki sposób ustrzec się przed różnego typu manipulacją medialną – zaznacza poseł Piotr Polak, jeden z organizatorów warsztatów.

– Warsztaty podzielone są na 3 panele: warsztaty telewizyjne, radiowe i prasowe. Celem jest przybliżenie młodemu pokoleniu Polaków funkcjonowania tych trzech rodzajów mediów  zauważa polityk.

Koordynatorem warsztatów jest o. Marcin Krupa CSsR z Radia Maryja, który zwraca uwagę, że warsztaty dziennikarskie pozwalają uczestnikom zrozumieć podstawową rolę mediów. Ponadto mają na celu pomóc młodemu człowiekowi w lepszym spojrzeniu na przyszłość.

– Na warsztaty wraz z młodzieżą przychodzą ich opiekunowie oraz nauczyciele, którzy dostrzegają wielką rolę i wagę warsztatów w uświadamianiu – szczególnie ludziom młodym – jakim wielkim narzędziem są dzisiaj media – powiedział o. Marcin Krupa CSsR.

Warsztaty edukacyjne adresowane są do młodzieży ponadgimnazjalnej.  Zajęcia organizowane są w różnych miejscach Polski i cieszą się dużym zainteresowaniem – akcentuje o. Marcin Krupa CSsR.

– Podczas warsztatów dziennikarskich sale wypełnione są młodymi ludźmi, którzy z zaciekawieniem odkrywają tajniki mediów – zwraca uwagę o. Marcin Krupa CSsR.

Patronat medialny nad warsztatami wyjazdowymi WSKSiM objęło, m.in. Radio Maryja.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl