fot. Julia Marconi

[TYLKO U NAS] Dr D. Żuchowska: Mamy jeszcze ostatnie miejsca na studia podyplomowe w WSKSiM zaczynające się od marca

W tej chwili rzeczywiście trwa nabór. Można powiedzieć, że zostały już ostatnie wolne miejsca na te studia, które rozpoczynamy od marca, bo one zaczynają się w semestrze letnim na 4 kierunkach: relacje międzynarodowe i dyplomacja, polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie, MBA, studia dotyczące mediacji pojednawczych w rodzinie – mówiła dziekan WSKSiM dr Dorota Żuchowska w środowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM, potwierdziła informację o ostatnich wolnych miejscach na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

– W tej chwili rzeczywiście trwa nabór. Można powiedzieć, że zostały już ostatnie wolne miejsca na te studia, które rozpoczynamy od marca, bo one zaczynają się w semestrze letnim na 4 kierunkach: relacje międzynarodowe i dyplomacja, polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie, MBA – studia z zakresu zarządzania, studia dotyczące mediacji pojednawczych w rodzinie, które rozpoczną się po raz pierwszy. Cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie tym kierunkiem, który jest jedynym kierunkiem w Polsce w zakresie mediacji koncentrowanych na rodzinie – powiedziała dziekan WSKSiM.

Wszystkie studia na podanych kierunkach trwają 2 semestry.

– Wszystkie te studia są studiami dwusemestralnymi w trybie niestacjonarnym. W zasadzie studia podyplomowe są przeznaczone dla osób, które mają ukończone studia wyższe. Mogą to być studia zakończone tytułem licencjata, inżyniera, magistra, a więc można na te studia przyjść już po ukończeniu studiów tzw. licencjackich 3 letnich, żeby zdobyć nową wiedzę i nowe kompetencje, które są często potrzebne na takim dynamicznie zmieniającym się rynku pracy – zauważyła gość Radia Maryja.

Dumą uczelni są studia na kierunku MBA.

– Chcieliśmy tutaj zwrócić uwagę nie tylko na dostarczenie wiedzy i umiejętności potrzebnych do skutecznego zarządzania zespołami ludzkimi, do kierowania przedsiębiorstwem w takiej dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej, ale też takim wyróżnikiem jest wzbogacenie kultury organizacyjnej o istotne aspekty etyki biznesu, o podkreślenie roli patriotyzmu gospodarczego w podejmowaniu decyzji menadżerskich – zaakcentowała dr Dorota Żuchowska.

Całość audycji „Aktualności dnia” z udziałem dr Doroty Żuchowskiej, dziekan WSKSiM, można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj