fot. WSKSiM

Warsztaty WSKSiM w Miejscu Piastowym

W Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym trwają warsztaty medialne. Ich organizatorami są TV Trwam, Radio Maryja oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia.

Warsztaty medialne pt. „Zrozumieć media” cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dziś specjaliści z TV Trwam, Radia Maryja i WSKSiM przybyli do Miejsca Piastowego.

– Bardzo serdecznie witam w naszym domu szkolnym, w naszej społeczności szkolnej TV Trwam, Radio Maryja i WSKSiM z Torunia. Nasi goście przyjechali, aby spotkać się z nami, poznać szkołę, ale jednocześnie też zaproponować nam poznanie świata, poznanie mediów, które ten świat opisują – mówi dyrektor szkoły ks. mgr Leszek Przybylski.

Podczas warsztatów, młodzi ludzie mają możliwość m.in.: spróbować swoich sił przed kamerą, wcielając się np. w rolę dziennikarza czy prezentera; zobaczyć jak wielkie znaczenie w telewizji ma światło, dźwięk czy chociażby makijaż oraz poznać podstawy tworzenia tekstów prasowych i informacyjnych.

Wyjazdowe warsztaty – na zaproszenie dyrektorów szkół – są organizowane w całej Polsce.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj