O. T. Rydzyk CSsR: Radio Maryja zaczęło się z Matką Najświętszą

Radio Maryja zaczęło się z Matką Najświętsząwskazał o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel katolickiej rozgłośni. Za kilka dni minie 29. rocznica powstania radia.

W trakcie „Rozmów niedokończonych” dyrektor Radia Maryja nawiązał do początków działalności stacji. O. Tadeusz Rydzyk CSsR wspominał, że po raz pierwszy przyjechał na działkę, gdzie mieści się obecnie siedziba rozgłośni ze statuą Matki Bożej Fatimskiej.

– Przyjechałem z figurą Matki Bożej i ona nam towarzyszyła. Nic nie miałem i chciałbym, żeby ludzie o tym wiedzieli, ponieważ nieraz jest tak, że ludzie nawet Boże sprawy zaczynają od biznesplanu. To nie jest biznesplan. Trzeba słuchać, czego chce od nas Pan Bóg i co chce zrobić. Taki był plan, a Pan Bóg wszystko poprowadził  – powiedział dyrektor Radia Maryja.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR podziękował też Rodzinie Radia Maryja za współtworzenie katolickiej rozgłośni. Radio Maryja rozpoczęło nadawanie 8 grudnia 1991 r. w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Przez 29 lat funkcjonowania wyrosły przy nim dzieła takie jak: Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, Nasz Dziennik, TV Trwam, Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, a także Park Pamięci Narodowej.

W najbliższą sobotę zaplanowane są w Toruniu uroczystości rocznicowe.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl