fot. PAP/Adam Warżawa

Gdańsk: Radni PiS złożyli zawiadomienie do prokuratury ws. przekroczenia uprawnień przez A. Dulkiewicz

Radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli zawiadomienie do Prokuratury Okręgowej w sprawie przekroczenia uprawnień przez Aleksandrę Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Zawiadomienie ma związek – jak wskazali – z wykorzystaniem majątku gminy do działalności politycznej. Chodzi o wtorkową akcję protestacyjną samorządowców przeciwko polityce rządu. Manifestacja polegała na wyłączeniu iluminacji świetlnych.

Kazimierz Koralewski, przewodniczący klubu PiS, ocenił, że jest to działanie na szkodę interesu publicznego.

– Stowarzyszenie, które apeluje o takie działania w ogólnopolskiej walce politycznej, sprawia, że może pogorszyć się bezpieczeństwo mieszkańców. Zmarnowaniu podlegają środki zainwestowane w oświetlenie. Zadaniem każdej gminy jest dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, markę miasta, przestrzeń publiczną i zabytki. W tej kwestii zgłaszamy możliwość popełnienia przestępstwa przez panią prezydent Gdańska – poinformował Kazimierz Koralewski.

Akcję „Pozostaje nam tylko ciemność” zainicjowało stowarzyszenie „Tak! Samorządy dla Polski”. Ma to być odpowiedź na zapowiedzi rządu odnośnie zawetowania  budżetu unijnego.

W ramach symbolicznego protestu we wtorek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni oraz wielu innych miastach w Polsce na godzinę zgasły światła.

RIRM

drukuj