PiS: PO wyprzedaje strategiczne spółki przed wyborami

PO przyspiesza wyprzedaż spółek strategicznych przed wyborami – alarmują posłowie PiS-u. Parlamentarzyści przypominają, że minister Andrzej Czerwiński obejmując stanowisko szefa resortu skarbu zapowiedział sprzedaż pakietów akcji PKO BP, PZU i PGE.

Poseł Paweł Szałamacha, były wiceminister Skarbu Państwa ostrzega przed negatywnymi konsekwencjami, jakie ma wyprzedawanie majątku narodowego. Zwrócił uwagę, że w wielu spółkach udział publiczny spadł do niebezpiecznego poziomu.

– Najlepszym przykładem są tarnowskie Azoty, zagrożone wrogim przejęciem przez inwestora z Federacji Rosyjskiej, który – pomimo słownych zapowiedzi Ministerstwa Skarbu Państwa – wcale nie wycofał się ze spółki. Nie wyszedł i nie sprzedał swojego udziału, tak jakby czekał na okazję do kolejnego ataku. Następnym ryzykiem tego typu decyzji jest zmniejszona możliwość do poboru dywidendy w przyszłych latach. To ewidentnie nastąpiło już w ostatnio, kiedy Skarb Państwa sprzedał 10 proc. akcji w KGHM Polska Miedź, bardzo duże pakiety w PZU i PKO BP, co spowoduje, ze w następnych latach znacznie spadają wpływy z dywidend – wskazuje poseł Paweł Szałamacha.     

Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski zauważył, że do wyborów pozostało już tylko 100 dni. Apeluje, aby rząd i ministerstwa nie podejmowały złych decyzji dla Polski.

– Dziś zapadła decyzja, zostaliśmy poinformowani przez pana prezydenta Bronisława Komorowskiego, że wybory odbędą się 25 października. Zostało do nich dokładnie 100 dni. Apelujemy – w ślad za wygłoszonym apelem przez pana prezydenta elekta Andrzeja Dudę – o to, aby rząd w tym okresie nie podejmował decyzji strategicznych, ustrojowych, a to o czym mówił pan poseł dotyczy właśnie takich decyzji – podkreśla Stanisław Karczewski.   

Skarb Państwa ma obecnie nieco ponad 25 proc. akcji PZU i ok 32 proc. KHGHM-u.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl