Tusk: UE jest wewnętrznie zagrożona

Szef Rady Europejskiej Donald Tusk, powiedział w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, że największe niebezpieczeństwo grozi Unii Europejskiej nie od zewnątrz, lecz od wewnątrz. Wskazał w tym względzie na powszechne niezadowolenie.

„Mam wrażenie, że politycy i intelektualiści są znudzeni UE i dlatego chcą wszystko kwestionować” powiedział. Dodał, że może to prowadzić do „nastrojów rewolucyjnych”.

Szef Rady Europejskiej obawia się radykalnej lewicy. Mówi  o „ideologicznej lub politycznej epidemii, a nie finansowej”, w związku z greckim kryzysem. Tusk nie wykluczył jednocześnie, że w lecie będzie musiał zwoływać kolejne szczyty poświęcone Grecji.

Poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Karol Karski mówi, ze Tusk takimi wypowiedziami próbuje niejako przebić się do europejskiej opinii publicznej.

W europejskiej opinii publicznej mamy ostatnio pewien wysyp oświadczeń, kontrowersyjnych tez o sprawie greckiej tak, aby przykryć to, co się wydarzyło, ten bardzo nieakceptowalny przez wszystkich kompromis w sprawie Grecji. Nieakceptowany zarówno przez tych, którzy dają pieniądze, jak i tych, którzy wzięli pieniądze i nie chcieliby ich oddać. To jest ciekawa formuła funkcjonowania UE – jak wyrzucać w błoto pieniądze podatników w sposób, w który absolutnie niczego i nikogo nie zadowala. Nie przywiązywałbym do tego dużej wagi – powiedział europoseł Karol Karski.

Według Tuska kryzys grecki wykazał, że unia walutowa funkcjonuje. „Uratowaliśmy Irlandię, Portugalię i Cypr. Jeżeli współpracujemy, to dysponujemy wystarczającą ilością środków, by opanować kryzys” – powiedział.

RIRM

 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl