[TYLKO U NAS] O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR: Musimy postarać się, aby młodzież była przy Panu Bogu

Musimy postarać się, aby młodzież była przy Panu Bogu. To jest zadanie dla Rodziny Radia Maryja po 27 latach istnienia. Zaczynamy od apostolstwa przez książkę, którą chcemy rozsyłać do wszystkich chętnych – powiedział podczas uroczystości z okazji 27. rocznicy powstania Radia Maryja o dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor i założyciel Radia Maryja wskazał również na cele, na które idą pieniądze z 1% przeznaczanego na Fundację Lux Veritatis.

Dzięki temu, że powstało Radio Maryja jest wiele dobra w Polsce – powiedział o. Tadeusz Rydzyk i podziękował Rodzinie Radia Maryja.

Dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich, którzy się do tego przyczynili. Wszyscy jesteśmy jedną wielką polską rodziną. Po Panu Bogu wszyscy kochamy Polskę – katolicką Polskę – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

Teraz zadaniem dla Rodziny Radia Maryja jest przybliżenie młodzieży do Boga – dodał.

Musimy postarać się, aby młodzież była przy Panu Bogu. To jest zadanie dla Rodziny Radia Maryja po 27 latach istnienia. Zaczynamy od apostolstwa przez książkę, którą chcemy rozsyłać do wszystkich chętnych. Kształcenie charakteru, kształcenie cnót, roztropność, spolegliwość, umiarkowanie, męstwo – na tych cnotach reszta jest zawieszona – podkreślił redemptorysta.

Dzięki 1% podatku jesteśmy w stanie dotrzeć z książką do wszystkich zainteresowanych, ale dzięki niemu możemy realizować inne dzieła, jak np. film: „Nędzarz i Madame”, opowiadający o św. Albercie Chmielowskim. Twórcami produkcji są wychowankowie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz wybitni artyści z całej Polski.

Do wysyłania książek potrzebny jest nam 1% z podatku. Bardzo prosimy o ten 1% wszystkich. Dzięki wam możemy zrobić wielkie rzeczy. Teraz robimy film „Nędzarz i Madame”. Nędzarz to brat Albert, Madame – Modrzejewska. W słowie „Madame” ukryty jest Adam – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

RIRM

drukuj