fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył zawiadomienie do PG ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złożył dziś zawiadomienie do Prokuratora Generalnego ws. znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja.

Chodzi o kłamliwe sformułowania „partia Rydzyka”, które pojawiają się w mediach. Sprawa ma związek z nową formacją Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Ugrupowanie w ubiegłym tygodniu zostało wpisane do ewidencji partii politycznych. Jej liderem jest europoseł prof. Mirosław Piotrowski. Od dłuższego czasu niektóre portale sugerują, że za nową partią stoi o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą Ryszard Nowak wskazał, że media te powinny przeprosić dyrektora Radia Maryja.

– Nie może być tak, że od dwóch miesięcy wiele portali ogólnopolskich, teoretycznie bardzo ważnych portali, znieważa o. Tadeusza Rydzyka CSsR twierdząc, że o. Tadeusz Rydzyk CSsR ma swoją prywatną partię. To jest oczywiście kłamstwo, jest to nieprawda. Zresztą o. Tadeusz Rydzyk CSsR dementował to wielokrotnie, a mimo to te portale znieważają Dyrektora Radia Maryja i przez swoje działania chcą odebrać mu wielki autorytet, jakim on się cieszy w Polsce. Te portale powinny przeprosić i zobowiązać się, że więcej już takich rzeczy nie będą pisały, że nie będą kłamały i nie będą niszczyły autorytetu o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Tego się domagamy – wyjaśnił Ryszard Nowak.   

W swoich działaniach Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą powołuje się na Kodeks Karny. Art. 216 mówi, że kto znieważa inna osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega m.in. grzywnie lub karze ograniczenia wolności.

RIRM

drukuj