Zbliża się 101. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. O. T. Rydzyk CSsR apeluje o modlitwę do Ducha Świętego, którą młodemu Karolowi przekazał Jego Ojciec

W związku ze zbliżającą się 101. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II o odmawianie modlitwy do Ducha Świętego zaapelował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. „Trzeba, abyśmy zachowali i przekazali następnym pokoleniom duchowe dziedzictwo naszego Wielkiego Rodaka” – podkreślił założyciel Radia Maryja.

Kochana Rodzino Radia Maryja, szanowni Państwo!

Zbliża się 18 maja, a więc 101. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. My, Polacy, na różne sposoby oddawaliśmy i oddajemy polskiemu Papieżowi głęboki szacunek. Trzeba jednak, abyśmy zachowali i przekazali następnym pokoleniom duchowe dziedzictwo naszego Wielkiego Rodaka. Proponujemy, aby codziennie odmawiać modlitwę do Ducha Świętego, której młodego Karola nauczył Jego Ojciec. Modlitwa, choć krótka i prosta, zawiera głęboką treść i uczy nas otwierać serca na natchnienia Ducha Świętego. On sam wszystkiego nas nauczy, umocni nas w wierze i miłości, a także pomoże przezwyciężać trudności i dotrzeć drogą przez ziemię do Nieba.

Oto modlitwa:

„Duchu Święty, proszę Cię o dar mądrości do lepszego poznawania Ciebie i Twoich doskonałości Bożych,

o dar rozumu do lepszego zrozumienia ducha tajemnic wiary świętej,

o dar umiejętności, abym w życiu kierował się zasadami tejże wiary,

o dar rady, abym we wszystkim u Ciebie szukał rady i u Ciebie ją zawsze znajdował,

o dar męstwa, aby żadna bojaźń ani względy ziemskie nie mogły mnie od Ciebie oderwać,

o dar pobożności, abym zawsze służył Twojemu Majestatowi z synowską miłością,

o dar bojaźni Bożej, abym lękał się grzechu, który Ciebie, o Boże, obraża”.

W księgarni przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu oraz w Fundacji „Nasza Przyszłość” w Szczecinku są dostępne obrazki z treścią modlitwy.

Zachęcamy, aby modlić się w ten sposób, codziennie upraszając dary Ducha Świętego dla siebie, swoich bliskich, naszych rodaków, dla świata.

Osoby, które podejmą inicjatywę, proszone są o zgłaszanie się telefonicznie lub drogą elektroniczną do Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Tworzymy księgę, w której będą wpisane imiona osób, które podejmą inicjatywę codziennej modlitwy. Księgę wniesiemy do ołtarza w Sanktuarium w Toruniu 18 maja 2021 r., w urodziny św. Jana Pawła II i w następną rocznicę konsekracji Sanktuarium w czasie uroczystej Mszy św. o godzinie 12.00.

Prosimy Was o modlitwę, także za tych, którzy są przeciwko nam, o przemianę ich serc.

Dziękujemy za każde dobro. Spieszmy się czynić dobrze.

Telefon do Sanktuarium: 693 168 247.

Adres internetowy: [email protected].

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

drukuj