Złożono zawiadomienie do PG ws. artykułu szkalującego o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR

Jest doniesienie do Prokuratora Generalnego na tygodnik „Wprost” za artykuł szkalujący dyrektora Radia Maryja o. dr Tadeusza Rydzyka CSsR. Zawiadomienie złożył dziś Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą.

Tygodnik „Wprost” zasugerował w jednym z artykułów, że o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR dysponuje majątkiem, który pozwoliłby mu uplasować się w pierwszej setce najbogatszych Polaków.

W ocenie komitetu tygodnik „Wprost” próbuje skompromitować dyrektora Radia Maryja.

– Tygodnik „Wprost” chce nie tylko znieważyć o. Rydzyka, ale zniszczyć, a nawet doprowadzić do jego śmierci. Uważamy, że tak wielką osobę, jak o. Tadeusz Rydzyk, który stworzył piękne rzeczy, wielkie rzeczy, trzeba bronić. Najgorsze jest to, że inne media polskojęzyczne kopiują to, co pisze tygodnik „Wprost”, a przecież tam oskarżono o. Tadeusza Rydzyka o kradzież, o oszukiwanie ludzi, co jest nieprawdą – podkreśla Ryszard Nowak, szef Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami i Przemocą.

Specjalne oświadczenie w sprawie wydał też o. Tadeusz Rydzyk CSsR. [Czytaj]

Dyrektor Radia Maryja zaznaczył, że doniesienia tygodnika „Wprost” są kłamstwem.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl