fot. Tomasz Strąg

Sąd Okręgowy w Toruniu uchylił decyzje uniemożliwiające manifestację przed Radiem Maryja

Sąd Okręgowy w Toruniu uchylił decyzje wojewody i prezydenta miasta ws. rejestracji cyklicznego zgromadzenia przed Radiem Maryja. Wnioskował o to Samorząd Studencki Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej.

Sędzia uwzględnił jednak odwołania od decyzji wojewody i włodarza miasta feministycznego stowarzyszenia Toruński Strajk Kobiet.

Zaskoczenia decyzją sądu nie kryje Adrian Mól, rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego. Tym bardziej, że wnioskodawca czyli samorząd studencki, przedstawił oświadczenia osób biorących udział w tych zgromadzeniach. Wniosek spełniał wszystkie wymogi formalne – dodał.

– Był wnioskiem pełnym, oczywiście po uzupełnieniu go przez odpowiednie oświadczenia. Dlatego z niezrozumieniem przyjmujemy dzisiejszy wyrok Sądu okręgowego w Toruniu, z którego wynika, że sąd opierał się głównie na przekazie kont społecznościowych, również na przekazie oficjalnego konta samorządu studenckiego, na którym nie było tych informacji o poprzednich zgromadzeniach cyklicznych. Natomiast godzi to w swobodną ocenę dowodu. My jako Urząd Wojewódzki zawnioskowaliśmy do samorządu studenckiego o przedstawienie odpowiednich oświadczeń, co naszym zdaniem wypełniało te kwestie dowodowe. Na tej podstawie oczywiście mogło się odbyć to zgromadzenie cykliczne w najbliższy piątek w Toruniu – zaznaczył Adrian Mól.

Wnioskodawca czyli Samorząd Studencki WSKSiM, może się odwołać się od dzisiejszej decyzji sądu.

Na tym etapie decyzja toruńskiego sądu umożliwia feministkom i środowiskom LGBT zorganizowanie 3 maja manifestacji „Chryja pod Radiem Maryja” przed siedzibą rozgłośni.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl