fot. YT/archidiecezja krakowska

Ks. abp. M. Jędraszewski z okazji 30. rocznicy powstania Radia Maryja: Rodzina Radia Maryja jest znakiem więzi łączących ludzkość

4 grudnia obchodzić będziemy uroczystość 30. rocznicy powstania Radia Maryja. Z tej okazji swoje życzenia przesłał metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski. W liście z życzeniami podkreślał, że Radio Maryja wypełnia misję Kościoła.

„Radio Maryja przez trzydzieści lat swego istnienia rozrosło się jak ewangeliczne drzewo zasadzone z gorczycznego ziarna, dając schronienie ptakom podniebnym, czyli tym wszystkim, którymi opiekuje się Bóg Ojciec, posyłając do świata Kościół” – napisał metropolita krakowski.

Wskazał, że misja ewangelizacyjna Radia Maryja realizowana jest na trzech płaszczyznach. Jedną z nich jest przybliżanie ludzi do Boga. Jak zwrócił uwagę ks. abp Marek Jędraszewski, rozgłośnia skupia Polaków z całego świata na modlitwie, kształtuje ich sumienia i wychowuje religijnie od najmłodszych lat.

Drugim aspektem, jaki zauważył duchowny, jest tworzenie więzi w oparciu o wartości wynikające z Ewangelii.

„Wyrosła z dzieła ewangelizacyjnego Rodzina Radia Maryja jest znakiem więzi łączących ludzkość w wymiarze jedności poglądów, wspólnego celu i wspólnych dążeń, przenikniętych głęboką wiarą. Trudno nie docenić wysiłków podejmowanych dla dobra naszej Ojczyzny – w tym trudu szukania i dążenia do prawdy” – możemy przeczytać w liście.

Ks. abp. Marek Jędraszewski wskazał także na wymiar edukacyjny, który realizowany jest za pośrednictwem dzieł powstałych przy Radiu Maryja.

„Niech wielkie dzieła, jakie Wszechmocny uczynił przez Maryję Radiu, które nosi Jej imię, obudzą w naszych sercach wdzięczność i radość. Życzę, aby wstawiennictwo Gwiazdy Nowej Ewangelizacji wyjednało potrzebne łaski na dalszą działalność i pomogło w uważnym wsłuchiwaniu się w natchnienia Ducha Świętego” – życzył metropolita krakowski.

radiomaryja.pl

drukuj