#30latRM w mediach społecznościowych

W Toruniu zakończyły się obchody 30. rocznicy powstania Radia Maryja. Dobre słowa i życzenia dla toruńskiej rozgłośni i dzieł przy niej powstałych płynęły z całej Polski za pośrednictwem m.in. mediów społecznościowych.

Rodzinie Radia Maryja dziękował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor i założyciel Radia Maryja.

– Wszystkim dziękujemy! Światło wasze niech świeci przed ludźmi, niech ludzie wiedzą. Tak powstaje Kościół w Polsce, tak powstają wielkie dzieła – akcentował dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Dobre słowa przesyłają księża biskupi i osoby duchowne.

– 30 lat historii Radia Maryja to przede wszystkim opowieść o ludziach pełnych wiary i nadziei, którzy pomimo bardzo skromnego początku, wielu przeciwności i częstej krytyce nie utracili entuzjazmu, ale cierpliwie i bardzo systematycznie robili wszystko, co jest w ludzkiej mocy, by Radio Maryja mogło się rozwijać i docierać do ludzi z Dobrą Nowiną aż na krańce ziemi. To również historia dzieła, które zawierzyło Bogu i Maryi. Pewnie to jest klucz wielkiego powodzenia tego dzieła. Jestem przekonany, że to też historia o współczesnym ewangelicznym zasiewie, który jeśli padnie na dobry grunt, przynosi plon i to nawet stokrotny – akcentował ks. bp Wiesław Śmigiel, biskup diecezji toruńskiej. [czytaj więcej] 

– Myślę, że z tych wielotysięcznych kłamliwych materiałów na temat Radia Maryja powstanie kiedyś poważne dzieło naukowe, które pokaże następnym pokoleniom, jaką cenę trzeba płacić za prawdę – ocenił ks. bp Edward Frankowski.

– Podziwiam o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora-Założyciela Radia Maryja, że jest w stanie znieść tyle różnych oskarżeń, które były kierowane pod adresem Radia Maryja, Telewizji Trwam i innych dzieł. Wszystkie oskarżenia są ważne, bo pokazują, jak ważna jest rola Radia Maryja w społeczeństwie. Im mocniej Radio Maryja jest atakowane, tym bardziej świadczy to o tym, że medium to jest ważne dla zachowania równowagi – podkreślił ks. prof. Waldemar Cisło. [czytaj więcej] 

https://twitter.com/AlicjaSiewiersk/status/1467153883160006656

Życzenia składali także działacze patriotyczni oraz dziennikarze.

– Radio Maryja od 30 lat stoi na straży prawdy i wiary. Dziękuję za tę niezłomną postawę – zwrócił uwagę Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia „Marsz Niepodległości”.

https://twitter.com/KarolinaGierat/status/1467140476897796097

Do życzeń dołączają się także politycy oraz samorządowcy.

– Radio Maryja przywróciło wielu Polakom poczucie narodowej, obywatelskiej i po prostu ludzkiej godności. W ten sposób twórcy i słuchacze tej rozgłośni skutecznie przeciwstawili się szkodliwemu, z ducha niedemokratycznemu prądowi umysłowemu, który do wspomnianych tu osób i treści odnosi się z pogardą i lekceważeniem – zwrócił się prezydent Andrzej Duda.

– Wasze nieograniczone złoża miłości do Stwórcy oraz Ojczyzny stanowią gwarancję tego, że Polska będzie trwała – zaznaczył Jarosław Kaczyński.

– 30 lat ciągłego zdobywania wolności: słowa, myśli, sumienia, religii. Zgodnie z zadaniem postawionym przez św. Jana Pawła II w 1991 roku – mówił minister prof. Przemysław Czarnek.

– Radio Maryja dba, byśmy byli narodem dumnym ze swojej historii, ze swojej przeszłości – zwrócił uwagę Jan Józef Kasprzyk, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

– Życzę, aby Radio Maryja było na polskiej ziemi znakiem mądrości i wzrastania ku dobru – życzył katolickiej rozgłośni prezydent Torunia Michał Zaleski.

– Dziękuję za wielki dar, jakim dla Polaków jest Radio Maryja. Dziękuję za odwagę i konsekwencję w głoszeniu prawdy, niestrudzoną ewangelizację, krzewienie patriotyzmu, historii i kultury. Życzę błogosławieństwa Bożego na kolejne lata. Alleluja i do przodu! – zaznaczyła Maria Kurowska, poseł Solidarnej Polski.

https://twitter.com/MariaKurowskaPL/status/1467151721239564293

– Piękna 30. rocznica powstania Radia Maryja. Od 30 lat Radio Maryja służy Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie i za tę jakże ważną posługę dziękujemy i łączymy się we wspólnej modlitwie – podkreślił europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk.

https://twitter.com/ACJaworski/status/1467139686116335626

https://twitter.com/Bogdan_Rzonca/status/1467185236786171913

  1. rocznicę powstania Radia Maryja świętowali przede wszystkim sympatycy rozgłośni.

radiomaryja.pl

 

drukuj