fot. TV Trwam News

Zakończyło się spotkanie przedstawicieli Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja w Toruniu

Zakończyło się trzydniowe spotkanie przedstawicieli Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja. Zwieńczyła je uroczysta Eucharystia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Spotkanie przedstawicieli Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja – to bardzo owocny czas – mówili jego uczestnicy.

– Wszystko jest piękne. Przemiłe spotkania, mieliśmy także konferencje i modlitwy – wskazała Helena Arszułowicz z Koła Radia Maryja w miejscowości Korsze.

– Sam wiem, że tu się wiele dzieje, ale że aż tyle, byłem po prostu oszołomiony. I taka formacja, i taka modlitwa, i takie spotkanie. To, co tu się dzieje, to warto w tym dziele uczestniczyć – powiedział Jacek Sawiński, przewodniczący Koła Radia Maryja w parafii pw. św. Jakuba w Warszawie.

– Jedziemy do domu tacy uskrzydleni. Człowiek później ma setki pomysłów i chęci do dalszej pracy – stwierdziła Janina Adamczyk, przewodnicząca Terenowego Biura Radia Maryja przy parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Świebodzinie.

A tej pracy jest wiele. Każdy członek Koła i Biura Radia Maryja wrócił do swojej miejscowości z konkretnym zadaniem – podkreślił ojciec Marian Sojka CSsR.

– Członkowie tych kół i biur mają stawać się apostołami. Docierać ciągle do nowych środowisk, szukać nowych sposobów ewangelizacji i ciągle próbować przekazywać każdemu środowisku Dobrą Nowinę – zaznaczył o. Marian Sojka CSsR z Radia Maryja.

I właśnie o tym jak realizować tę misję rozmawiano podczas spotkania.

– Jak docierać do młodzieży, do dzieci, jak organizować pielgrzymki. […]Dowiedzieliśmy się wielu takich spraw, które można by w naszym biurze przeprowadzić, jak organizować. Będziemy starali się to wszystko przekazać – wskazywała Janina Makowska z Biura Radia Maryja w Gnieźnie.

Za cały wysiłek włożony w tę pracę podziękował członkom Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja Dyrektor i założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Wspaniali ludzie. I ci ludzie oddają swój czas, swój wysiłek dla ewangelizacji. Wszyscy tak powinni robić. Bóg zapłać – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i założyciel Radia Maryja i Telewizji Trwam.

Tutaj, w tym miejscu osoby te czują się jak w domu – podkreślił kustosz Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II
o. Andrzej Laskosz CSsR.

– Bardzo są zadowoleni, cieszą się, osoby, które mocno są powiązane z Radiem Maryja, że mają takie miejsce jak ten kościół, o którym pielgrzymi mówią, że to jest kościół Rodziny Radia Maryja, że raz w roku mogą się oni tutaj spotkać – stwierdził o. Andrzej Laskosz CSsR.

Najbliższą okazją do spotkania się członków Rodziny Radia Maryja będzie Dziękczynienie w Rodzinie. Odbędzie się ono 1 września na placu wokół toruńskiej świątyni.

TV Trwam News/RIRM

drukuj