fot. sklep.loretanki.pl

Cicha posługa sióstr loretanek z Warszawy. Od lat współpracują z Radiem Maryja

Zawsze starają się odnaleźć większe dobro. Wykonują cichą posługę, swój charyzmat odnalazły w prasie. Mowa o siostrach loretankach z Warszawy, które od lat współpracują z Radiem Maryja.

Warszawa, Rembertów – to tutaj zrodziła się współpraca między Radiem Maryja a Zgromadzeniem Sióstr Matki Bożej Loretańskiej.

– Ojciec Dyrektor przyjechał do naszego domu, zobaczył pomieszczenia niewykończone na strychu. Powiedział, że tu byłoby dobre miejsce dla redakcji „Naszego Dziennika”. Tak się zaczęło – wspominała s. Aniceta Borowska, przełożona generalna sióstr loretanek.

Z czasem współpraca między siostrami loretankami a dziełami Radia Maryja zaczęła się poszerzać. Tuż nad wydawnictwem sióstr znajduje się warszawski oddział Telewizji Trwam.

– W misji Radia Maryja i Wydawnictwa Sióstr Loretanek najbardziej łączy nas głoszenie słowa – wskazała s. Stefania Grażyna Korbuszewska.

Łączy także patronka – Matka Boża – oraz założyciele. Inicjator zgromadzenia sióstr loretanek, błogosławiony ksiądz Ignacy Kłopotowski, wzorował się m.in. na założycielu zgromadzenia redemptorystów.

– Bardzo blisko był spraw społecznych i ludzi. I myślę, że to też wiąże, jakoś łączy – zaznaczyła s. Stefania Grażyna Korbuszewska.

Bł. ks. Ignacy Kłopotowski dostrzegał ewangelizacyjną rolę prasy. Siostry loretanki wydają książki i czasopisma o tematyce chrześcijańskiej. Kierowane są zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych.

– Dzisiaj naprawdę zła prasa zalewa świat i ludzi wyrywa z Kościoła, z narodu i prowadzi na drogi donikąd. (…) Dzisiaj w sposób szczególny człowiek potrzebuje dobrego słowa i też ewangelizacji – zwróciła uwagę s. Aniceta Borowska.

Wydawnictwo Sióstr Loretanek posiada już ponad dziewięćdziesięcioletnią tradycję.

 TV Trwam News

drukuj