fot. PAP/Jacek Turczyk

Warszawki ratusz mija się z prawdą w sprawie pieniędzy na „500 plus”

Warszawa przekazuje niespójne dane w sprawie 500 „plus” – poinformował mazowiecki urząd wojewódzki. To odpowiedź na słowa prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, że brakuje pieniędzy na wypłatę świadczeń.

Ewa Filipowicz, rzecznik wojewody mazowieckiego, poinformowała, że warunkiem sprawnego wypłacania pieniędzy na „500 plus” dla mieszkańców Mazowsza jest przekazywanie wojewodzie rzetelnych danych o liczbie świadczeń do wypłaty.

Wskazała, że – pomimo wielu interwencji – miasto stołeczne przekazuje sprawozdania, które zawierają liczne nieprawidłowości i wymagają nawet kilkukrotnych korekt.

Rzecznik zapewniła jednocześnie, że pieniędzy na świadczenia nie zabraknie.

– Wszyscy mieszkańcy, którzy zgłosili wnioski, powinni otrzymać świadczenie, ponieważ wojewoda przekazał miastu stołecznemu stosowne kwoty, zgodne ze złożonym zapotrzebowaniem. Każdy samorząd składa zapotrzebowanie na określoną kwotę, ponieważ to samorządy szacują, jaka jest skala wniosków. Dokładnie z zapotrzebowaniem są przekazywane środki, tak więc naprawdę nie ma to potwierdzenia w faktach, że w Warszawie zabrakło pieniędzy – wskazała Ewa Filipowicz.

Rafał Trzaskowski mówił w ostatnim czasie o braku pieniędzy na wypłaty „500 plus” w Warszawie.

Jego zdaniem pieniądze z programu są przekazywane przez rząd w ostatniej chwili, a miasto wciąż nie dostało funduszy na wypłatę świadczenia na trzy ostatnie miesiące roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl