fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. M. Błaszczak: ASzWoj służy identyfikacji zagrożeń

Akademia Sztuki Wojennej służy identyfikacji zagrożeń i poszukiwaniu odpowiedzi na nie – powiedział minister obrony Mariusz Błaszczak, który wziął we wtorek udział w inauguracji roku akademickiego na tej uczelni.

Wojsko Polskie modernizuje się, jest to proces który w ostatnim czasie został bardzo zdynamizowany” – powiedział szef MON, powołując się na zakupy zestawów Patriot i HIMARS od USA, negocjacje w sprawie F-35 oraz kontrakty z polskim przemysłem zbrojeniowym na kolejne karabinki Grot, samobieżne moździerze Rak i armatohaubice Krab.

Nawet najnowocześniejszy sprzęt nie będzie mógł być wykorzystany tak jak należy, jeżeli nie będziemy dbać również o myśl, o rozwój myśli wojskowej. Akademia Sztuki Wojennej służy temu, żeby identyfikować zagrożenia, szukać na nie odpowiedzi” – powiedział Mariusz Błaszczak.

Akademia Sztuki Wojennej działa od 1 października 2016 roku, została powołana w miejsce Akademii Obrony Narodowej w warszawskim Rembertowie.

Uczelnia kształci oficerów na potrzeby dowództw, sztabów, instytucji wojskowych i cywilnych związanych z bezpieczeństwem i obronnością państwa. Akademia prowadzi także publiczne kształcenie cywilne na studiach pierwszego i drugiego stopnia oraz na studiach podyplomowych.

PAP

drukuj