fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. M. Błaszczak: Szkoły wojskowe odgrywają szczególną rolę

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wziął udział w uroczystości wręczenia sztandaru Akademii Sztuki Wojennej, która mieści się w stołecznym Rembertowie. W swoim wystąpieniu podkreślił, że nadany dziś sztandar jest symbolem najważniejszych wartości dla żołnierza polskiego, a więc jest symbolem wierności, honoru i męstwa.

Szef MON podkreślił, że Akademia Sztuki Wojennej dziedziczy tradycje zarówno Szkoły Rycerskiej, jak i odrodzonej sto lat temu Wyższej Szkoły Wojennej.

– Dziś Akademia Sztuki Wojennej jest uczelnią, która zajmuje się przede wszystkim doskonaleniem umiejętności wojskowych dowódców Wojska Polskiego, ale także kształtowaniem postaw w duchu patriotyzmu i gotowości do poświęcenia – mówił Mariusz Błaszczak.

Akademia Sztuki Wojennej działa od października 2016 r. Została powołana w miejsce Akademii Obrony Narodowej. Akademia kształci oficerów na potrzeby dowództw, sztabów oraz instytucji związanych z obronnością państwa; kształci także studentów cywilnych na kierunkach związanych z bezpieczeństwem, obronnością i zarządzeniem.

RIRM

drukuj