fot. PAP/Radek Pietruszka

M. Błaszczak: Są wnioski do prokuratury dotyczące łamania prawa przez „koalicję 13 grudnia”

To „koalicja 13 grudnia” doprowadza do chaosu i zamętu, nie szanując fundamentalnych reguł wynikających z konstytucji. (…) „Koalicja 13 grudnia” nie szanuje konstytucji, ustaw. Działa w sposób łamiący prawo w naszym kraju. (…) Największym wyrazem braku zgody na takie praktyki jest „Protest Wolnych Polaków” powiedział Mariusz Błaszczak, przewodniczący KP PiS, były minister obrony narodowej, w czwartkowej audycji „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Posłowie PiS: Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nie przebywają już w areszcie śledczym na Grochowie. Zostali przewiezieni do innych zakładów karnych.

Doszło do skandalicznych zdarzeń. Mówił o tym prezydent Andrzej Duda. Akt łaski nadany w 2015 r. jest ważny. Mimo tego złamano prerogatywę prezydencką zapisaną w konstytucji. Konsekwencje muszą być wyciągnięte, ale mamy do czynienia z „koalicją 13 grudnia”, która nie robi sobie nic z prawa, która łamie prawo. Tak było w przypadku przejęcia mediów publicznych siłą przez pułkownika Sienkiewicza, delegowanego na urząd ministra kultury i dziedzictwa narodowego. W środę Krajowy Rejestr Sądowy uznał, że nominacja neoprezesa TVP z 20 grudnia była sprzeczna z prawem. Mamy do czynienia z próbą siłowego przejęcia instytucji publicznych przez „koalicję 13 grudnia” – mówił Mariusz Błaszczak.

Prezydent Andrzej Duda zapewnił, że nie spocznie, dopóki ministrowie: Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik nie odzyskają wolności.

Minister Mariusz Kamiński zdecydował się na protest głodowy, co jest wyrazem głębokiego sprzeciwu wobec bezprawia, z jakim mamy do czynienia. My tę informację przekazujemy w świat. Staramy się, żeby było na ten temat wiadomo jak najwięcej, co oczywiście jest utrudnione poprzez domykanie systemu medialnego. Jest Radio Maryja, TV Trwam, są inne media niezależne, ale przejęcie Telewizji Publicznej, Polskiego Radia, a teraz postawienie tych mediów w stan likwidacji, jest dowodem domykania systemu, dowodem na to, że próbuje się odciąć opinię publiczną od informacji. W związku z tym podejmujemy wszystkie działania do tego, żeby ta informacja była jak najszerzej przedstawiana. Podejmujemy też kroki prawne. Są wnioski do prokuratury dotyczące łamania prawa przez „koalicję 13 grudnia” – podkreślił przewodniczący KP PiS.

Pogłębia się chaos prawny. Tworzą się dwa porządki prawne. Ponad 2/3 sędziów w Polsce jest członkami „Iustitii”.

Należy szanować prawo, szanować instytucje. To „koalicja 13 grudnia” nie szanuje prawa, łamie je. Znamienny jest fakt, że za poprzednich rządów Tuska był sędzia na telefon. Teraz marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, umawia się z przewodniczącym jednej Izby Sądu Najwyższego co do tego, że ta izba zajmie się sprawą wygaszenia mandatu. Tymczasem tym powinna zajmować się Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych, która jest kwestionowana przez część środowiska sędziowskiego, jak i przez „koalicję 13 grudnia”. To oni doprowadzają do chaosu i zamętu, nie szanując fundamentalnych reguł wynikających z konstytucji. (…) „Koalicja 13 grudnia” nie szanuje konstytucji, ustaw. Działa w sposób łamiący prawo w naszym kraju. (…) Największym wyrazem braku zgodny na takie praktyki jest „Protest Wolnych Polaków” – zaznaczył były minister obrony narodowej.

Całą rozmowę z Mariuszem Błaszczakiem w „Aktualnościach dnia” można wysłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj