Prokuratura: cztery osoby oskarżone o wyłudzenie miliona złotych z podatku VAT

Legalizowali samochody pochodzące z przestępstwa. Zostali zatrzymani przez prokuraturę w Kielcach. Czterech aresztowanych mogło wyłudzić nawet milion złotych z podatku VAT.

Grupa działała od 2016 roku na terenie m. in. województwa świętokrzyskiego. Zajmowała się fikcyjnym obrotem drogimi, używanymi samochodami dostawczymi i sportowymi w celu wyłudzenia nienależnego zwrotu podatku VAT.

W ramach przestępczej działalności wystawiano faktury VAT nieodzwierciedlające rzeczywiste zdarzenia gospodarcze. Podejmowano również czynności związane z legalizacją pojazdów pochodzących z przestępstwa przywłaszczenia aut legalnie leasingowanych.

Funkcjonariusze odzyskali 7 pojazdów o łącznej wartości ponad miliona złotych. Przesłuchani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Grozi im kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl